Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] oświetlenie przestrzeni wokół drzwi w lusterku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] oświetlenie przestrzeni wokół drzwi w lusterku

    Wojtas_Poznań, :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech :haha: :haha: :haha:

  • #2
    [O2] oświetlenie przestrzeni wokół drzwi w lusterku

    Ze względu że nie mogę znaleźć potrzebnych mi informacji, pozwoliłem sobie założyć nowy temat.
    Zostałem zmuszony wymienić kierunki w lusterkach (jakaś ofiara przyhaczyła mi lusterko) i postanowiłem kupić migacz z doświetlaniem. Wiedz potrzebuję informacji czy ktoś robił coś takiego u siebie, bo nie wiem w jaki pin potrzeba się wpiąć w sterowniku w drzwiach żeby odpowiednio doświetlało.
    Dodam że mam wersję Ambiente i sterownik powinien to obsłużyć bo po podłączeniu VCDS i w pomocniku kodowaniu drzwi jest taka opcja +0000002=Zainstalowane oświetlenie otaczające lusterka.

    Komentarz


    • #3
      wtyczka 16pinowa czarna, pin 10
      dotyczy L i P sterownika drzwi
      i potem kodowanko
      albo najpierw kodowanko i powinien być błąd żarówki oświetlania

      [ Dodano: Sro 09 Lip, 14 23:42 ]
      druga strona żarówki do zasilania kierunku i podgrzewania lusterka (pin 11 wtyczki)
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        krzynol, orientujesz się które sterowniki (poza 1T0959701AA) obsługują fotochrom i składane lusterka? Mam w domu dwa kompletne lusterka z fotochromami tylko ciężko kupić sterownik, który to obsłuży.
        Pozdrawiam,
        Grzesiek


        Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
        Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


        Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

        Komentarz


        • #5
          Dzięki krzynol, jak przyjdą kierunki to dam znać co i jak. Może zrobię fotolerację.
          A powiedz mi jaki rodzaj pionów jest potrzebnych?

          Komentarz


          • #6
            Deo, był o tym wątek
            mariuszpolice, jeden kabelek serwisowy wystarczy 000 979 131 E
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • #7
              Jaki jest obecnie koszt zakupu kierunków z podświetleniem? zakupy na alledrogo ?

              Komentarz


              • #8
                Nedar,
                Ja kupiłem tu Link

                [ Dodano: Sro 30 Lip, 14 18:48 ]
                Witam
                Jestem już po wymianie kierunków z doświetlaniem. Myślę że każdy kto lubi działac przy aucie da sobie radę. A więdz do rzeczy.
                Narzędzia potrzebne nam to;
                - lutownica, cyna itp.
                - koszulka termokurczliwa
                - torx nr 30
                - torx nr 20
                - śrubokręt
                - kabelek serwisowy 000 979 131 E
                - przejściówka 1ZO 949 101 DD
                Demontaż lusterka; (nie miałem tel. przy sobie i nie porobiłem zdięc więdz opiszę z pamięci)
                trzeba skręcić lusterko maksymalnie do wewnątrz auta, potem delikatnie włożyć palce i odginać lusterko na zewnątrz (uważając, aby nie urwać przewodów do podgrzewania lusterek znajdujących się po stronie wewnętrznej) ,aby wyszło z zatrzasków .TRZEBA UWAŻAĆ ABY NIE PĘKŁO. Jak mamy wyciągnięte lustro, odkręcamy torx bodajże 20 z obudowy lustra i z tyłu podważamy zatrzask, ściągamy obudowę lustra. Zostają do odkręcenia dwie śrubki trzymające kierunek. I mamy tyle.
                Demontaż jest opisany tu Forum - Octavia Club Polska
                Bierzemy się za tapicerkę;
                Ściągamy tapicerkę z drzwi, opiszę jedną stronę bo z jednej czy z drugiej strony jest podobnie.
                Demontujemy zaślepkę z przyciskiem regulacji lusterkami (strona kierowcy), z przyciskiem opuszczania szyby (strona pasażera)
                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                Po odhaczeniu zaczepów przekręcamy klamką w stronę środka tapicerki i odhaczamy linkę zamka. Odkręcając torx w rączce, możemy od razu odkręcic dwa torxy z dołu tapicerki
                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                Potem bierzemy się za demontaż wewnętrznej rączki zamykania drzwi. Wystarczy energicznie pociągnąc (strona kierowcy), a od strony pasarzera wkładając śrubokręt z dołu rączki
                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                I odkręcamy śruby torxem bodajże 30.
                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                Tapicerka trzyma się teraz na zatrzaskach 3 z lewej, 3 z prawej. Zaczynamy wypinac od dołu ku górze. Wszystkie powinny odejść z tapicerką. Dopiero jak wszystkie "puszczą", podnosimy całą tapicerkę do góry, aż odejdzie od szyby.
                Kiedy tapicerkę drzwi mamy już zdjętą, możemy zająć się instalacją lampki. Najpierw ze sterownika drzwi trzeba sprawdzic wtyczkę 16pinowa czarna, pin 10 do której podłączymy przewód zasilający.
                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                U mnie akurat był podłączony przewód i był wpięty do kostki zasilającej lusterko, ale już z niej nie wychodził pin 1.
                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                Przeciskamy nasz kabelek na zewnątrz, do lusterka ( razem z innymi kablami zasilającymi lusterko). Łączymy kable od kierunku i nasz nowo przeciągnięty kabelek z przejściówką i podłączamy do naszego nowego migacza.
                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                Jak już mamy wszystko podłączone odpalamy VCDS i w sterownikach drzwi kodujemy dodając +0000002 i cieszymy się podświetleniem. No i oczywiście składamy nasze autko.
                Myślę że mój opis się przyda.
                Podziękowania dla „krzynol” i „Nedar” za podpowiedzi i schematy.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X